Balet Zlín, baletní škola Ballerine Zlín

Rozvíjíme kulturu
ve Zlíně

Vítejte ve světě baletu a
protančete své baletní špičky s námi.

Telefonní kontakt: +420 776 000 040

O baletní škole

Svou první baletní školu jsem založila, když mně bylo 6 let. Jak je to možné, ptáte se?

Žáci mé školy byli všichni mí plyšáci, se kterými jsem mluvila zásadně francouzsky. Celá naše rodina trpělivě poslouchala mou vymyšlenou slovní zásobu a s nadšením sledovali, jaké dělají mí žáci pokroky. Zanedlouho už uměli všichni zatančit Labutí jezero.

Aby byl dojem dokonalý, maminka mně ušila překrásné baletní sukýnky a tatínek mě v nich zvedal vysoko nad hlavu.

Touto dětskou hrou to ale neskončilo. Následovalo opravdové studium na taneční konzervatoři v Brně a později pak na Baletní škole I.V. Psoty při Národním divadle v Brně.

To už ale nebyla taková zábava. Náročné tréninky, usilovná práce a nic než balet. Odměnou za to vše mně bylo, když jsem mohla účinkovat v tehdy hraných baletech, operách a operetách.

Když jsem se před pěti lety podívala na své baletní špičky a viděla, že jsou už celé protančené, uvědomila jsem si, že nadešel čas začít předávat baletní umění těm, kteří také touží tančit svou "pohádku".

A historie se začala opakovat. Teď už mám svou opravdovou školu baletu a místo plyšáků skutečné malé baletky, které chtějí také uskutečnit své sny v tutu sukýnkách.

Vladimíra Podlezová (rozená Frýzová)Narodila jsem se v Brně roku 1979 a už ve třech letech začly mé kroky směřovat na divadelní podia.

Studium

  • Baletní škola pro děti Brno
  • Pištělákův dětský soubor Písní a tanců Brno
  • Taneční konzervatoř Brno
  • Baletní škola I.V.Psoty při Národním divadle Brno

Účinkování: Broučci, Prodaná nevěsta, Gisele, Jana z Arku a jiné.

  

Alena Štěpánová dipl. um. (rozená Frýzová)

Narodila jsem se v Brně roku 1982 a od útlého dětství jsem se věnovala baletu. Začala jsem studiem v Baletní škole I.V. Psoty a pokračovala Taneční konzervatoří v Brně. Zde jsem studovala předměty klasický francouzský balet, partnerský balet, lidový tanec,taneční gymnastika, moderní balet, choreografii a v teoretické části všechny metodiky pro výuku.

Při studiu na Taneční konzervatoři jsem účinkovala v Národním divadle v Brně i v Praze A byla jsem pozvána i k účinkování na Soutěži mladých talentů v ND v Praze. Studium jsem ukončila absolutoriem v roce 2001.

Tančila jsem v představeních: Don Quijote, Gisele, Prodaná nevěsta, Jana z Arku atd.

Josef Omelka, fotograf

Fotografie otevřela moje srdce a ukázala mi mou duši.

Mnohdy si neuvědomujeme, v jaké míře nás fotografie obklopuje a poznamenává náš každodenní žívot, fotografie se stala jeho nedílnou součástí. Pro mě se ovšem stala životem samotným.

Jen andělé a baletky tančí na špičkách prstů ... David Ira Rottenberg

Kurzy baletní školy

Nabízíme kurzy baletu pro děti od 18 měsíců, které je spíše baletní batolení, až po profesionální přípravu na taneční konzervatoř. Stačí si jen vybrat!